Zielona szkoła w górach

W dniach 3-7 czerwca uczniowie klas IV, VA oraz VB  uczestniczyli w Zielonej Szkole w Zakopanem.

Pierwszego dnia wjechali  na Gubałówkę, potem czekał ich spacer po Krupówkach i pyszny obiad w ośrodku Weronika w Poroninie.

Drugi dzień wspaniałej górskiej przygody minął równie szybko. Najpierw  spacer do  doliny Kościeliskiej, potem wizyta prawdziwych górali. Uczniowie wzięli  udział w bardzo interesującej gawędzie góralskiej. Przemili górale opowiedzieli im historię swoich przodków, zaprezentowali instrumenty góralskie i zaśpiewali przepiękne piosenki w swojej gwarze.

Trzeci dzień był pełen wrażeń. Ale się działo. Najpierw przejście do doliny Strążyskiej, potem sesja zdjęciowa nad wodospadem Siklawica, ale najlepszy okazał się- trzygodzinny pobyt na Termach Chochołowskich. Uwieńczeniem tak wspaniałego dnia było wieczorne ognisko.

Czwarty dzień był naprawdę wyczerpujący. Dzieciaki przemierzyli około 21 km.  Celem była Hala Kondratowa, a idąc do niej odpoczynek w schronisku Kalatówki. Jakież piękne widoki można było podziwiać. Na koniec zejście do Kuźnic, a stamtąd już rzut beretem na Krupówki. To był naprawdę niesamowity dzień. Mimo zmęczenia wszyscy zgodnie stwierdzili, że chętnie zostaliby w górach dłużej. Uwieńczeniem wspaniałej górskiej przygody była wizyta w Energielandii. Łącznie w ciągu tych pięciu dni uczniowie przemierzyli około 80 km. Mogli tego dokonać dzięki swoim nauczycielom: paniom Grażynie Dąbrowskiej, Dorocie Dyńdo i Agnieszce Smejdzie oraz panu Adamowi Jędrychowi.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij