Zielona szkoła na Mazurach!

Dwie najstarsze klasy gimnazjalne  dnia 29.05.17 wyruszyły  na Zielona Szkołę do miejscowości Ostrów Pieckowski. Mazury, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, dziewicza przyroda, liczne jeziora i rzeki oraz wtopione w takie otoczenie miasta i miasteczka z gotyckimi zamkami i kościołami, decydują o uznaniu tego regionu jako jednego z 14 najpiękniejszych regionów świata. Czy  i my zakochaliśmy się w tym krajobrazie? Większość z nas pewnie tak! W  ciągu  5 dni zwiedziliśmy : Port Mikołajki, odbyliśmy rejs Jeziorem Śniardwy. W Mazurlandii (Gierłoż) poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących regionu Warmii i Mazur, zwiedziliśmy park miniatur i militarii. Strzelaliśmy również z łuku i karabinu maszynowego! A niektórzy  dali sobie ściąć głowę! Pan przewodnik niezwykle ciekawie opowiadał o Adolfie Hitlerze przy wiernie odtworzonej, olbrzymiej makiecie Wilczego Szańca. Makieta odzwierciedlała zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. A wieczorem? Oczywiście ognisko –punkt centralny każdej Zielonej Szkoły !W czwartek  zwiedziliśmy Olsztyn i jego główne zabytki: Wysoką Bramę ,Zamek  Kapituły Warmińskiej oraz Bazylikę konkatedralną św. Jakuba. Po południu czekała na nas niezwykła niespodzianka z okazji Dnia Dziecka! Zabawa w pokoju zagadek –Escape Rooms! To czy udało nam się wydostać z pokoi zagadek zostanie na zawsze naszą słodką tajemnicą!!!Będziemy mile wspominać naszą wyprawę do krainy tysiąca jezior!

 

Opiekę nad nami sprawowały: p. Anna Gillner, p. Dorota Dyńdo oraz p. Małgorzata Ksyt.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij