Zajęcia z pierwszej pomocy

 

 

 

 

25 października 2017r. klasa trzecia odbyła zajęcia z ratownikami medycznymi. Zawodowi ratownicy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania z ranami, złamaniami oraz problemami kardiologicznymi. Uczniowie przeszli  ćwiczenia  praktyczne, w zakres których weszły następujące czynności: wzywanie pomocy, rozmowa z dyspozytorem i powiadomienie o zdarzeniu, postępowanie związane z zatrzymaniem czynności oddychania u dorosłego, dziecka i niemowlęcia oraz opatrywanie ran i złamań. W przebiegu zajęć uczniowie uzyskali także dodatkowe, istotne dla bezpieczeństwa ratujących,  informacje.

Dopełnieniem umiejętności praktycznych była prezentacja multimedialna. Na zakończenia szkolenia ratownicy zapoznali uczniów z defibrylatorem – urządzeniem stosowanym przez osoby nie będące ratownikami , udostępnianym coraz powszechniej w miejscach publicznych.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij