XVI GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

12 czerwca w naszej szkole, już po raz 16 odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny

Głównymi założeniami przedsięwzięcia jest rozwijanie u uczniów wrażliwości na problemy środowiska, pogłębianie wiedzy z zakresu przyrody, ekologii i ochrony środowiska  oraz propagowanie edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Konkurs składał się z dwóch części – plastycznej i konkursu wiedzy.

Prace plastyczne na temat: „ Tworzymy atmosferę – oczyszczamy powietrze” oceniało jury złożone z opiekunów drużyn  i zaproszonych gości.

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce  – Zuzanna Szczecińska (ZS Komorów)

II miejsce – Amelia Lis (ZSP Smardzewice)

III miejsce – Julia Kozitulska (ZS Komorów )

Wyróżnienia – Jakub Zaborowski (ZS Komorów), Hanna Bezat (ZSP Smardzewice), Natasza Ślusarczyk (ZS Komorów)

Do konkursu wiedzy przystąpili uczniowie z trzech szkół Gminy Tomaszów Mazowiecki (Zawada, Smardzewice i Komorów). Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki z klasy V – Oliwia Bełch i Martyna Kawecka i jedna z klasy VI – Zuzanna Szczecińska.

Drużyny miały do wykonania 4 zadania dotyczące  źródeł i skutków zanieczyszczenia powietrza oraz odnawialnych źródeł energii. Trzy zadania uczniowie rozwiązywali drużynowo, a jedno zadanie test, każdy uczestnik wykonywał sam.

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Smardzewicach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Komorowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zawadzie

Przyznano cztery specjalne nagrody indywidualne dla najlepszych ekologów, otrzymali je: Aleksandra Kowalska i Jakub Chojecki ze Smardzewic oraz Oliwia Bełch i Martyna Kawecka z Komorowa.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Tomaszów Maz. wręczył Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Gminy Tomaszów Maz. Sławomir Piotrowski oraz wice – dyrektorka szkoły Dorota Dyńdo. Nagrody dodatkowe ufundowała firma ENERIS Surowce SA z Tomaszowa Maz.

Konkurs od 16 lat przygotowuje i prowadzi nauczycielka przyrody – Monika Żerek.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij