XIII Pieszy Rajdy „Nenufary”

XIII Pieszy Rajdy „Nenufary”

W dniach 2-3 czerwca br. uczniowie klasy 6 wraz z opiekunem SK PTSM, panią Agnieszka Smejdą, wybrali się do Brzustowa, by ostatni raz w tym roku szkolnym wziąć udział w kolejnej imprezie turystycznej, której hasłem przewodnim było „650 lecie Brzustowa”. Jest to niewielka wieś w gminie Inowódz licząca 950 mieszkańców, a domy usytuowane są wzdłuż głównej drogi powiatowej przechodzącej przez centrum miejscowości. Jest to bardzo malownicza okolica.

Tamtejsza Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II przygotowała mnóstwo atrakcji dla swoich gości. Przybyłych uczestników i ich opiekunów powitała Pani Dyrektor Iwona Gabryszewska, a pomysłodawczyni i organizatorka całego przedsięwzięcia, pani Joanna Wojtasik, przedstawiła ramowy plan całego rajdu. Najpierw uczniowie udali się pieszo do remizy strażackiej, gdzie mogli obejrzeć starannie przygotowany program artystyczny, poznać historię Brzustowa, posłuchać Dziecięcego Zespołu Ludowego „Cekinki” i zespołu muzycznego rodziny Państwa Kosylaków oraz wziąć udział w rozmaitych konkursach: ekologicznym, plastycznym, literackim, tanecznym jak również wiedzy o Brzustowie. W każdym z tych konkursów uczniowie naszej szkoły: zdobyli interesujące nagrody. Po powrocie do szkoły młodzież mogła się zintegrować przy wspólnym ognisku i na dyskotece. O spaniu tej nocy raczej nie było mowy. Nazajutrz zaraz po śniadaniu odbył się turniej piłki plażowej, w których nasi uczniowie: Mateusz Kapuściński, Jakub Nowak, Seweryn Spała i Mikołaj Staszek zajęli I miejsce. Chłopcy byli bezkonkurencyjni. XIII Pieszy Rajd po Ziemi Brzustowskiej był niezwykle udany. Uczestnikom dopisywała zarówno pogoda jak i humor. Członkowie naszej drużyny wyjechali z Brzustowa pełni wrażeń i zapowiedzieli, że wrócą tam za rok.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij