Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

24 maja 2017 roku o godzinie 7.30 wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie pod opieką pani Moniki Żerek, pani Beaty Kielan, pana Dominika Kozara.  Humor dopisywał wszystkim uczniom klas IV, V, VI szkoły podstawowej. Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do Zagnańska. Tam podziwialiśmy Bartka – olbrzymi dąb-staruszek. Drzewo to liczące według różnych źródeł 700 – 1000 lat uznawane jest w Polsce za pomnik przyrody. Zobaczyliśmy również „synka” Bartusia – młodego dęba. Następnie wjechaliśmy  na Łysą Górę i zwiedziliśmy cały Klasztor oraz dziedziniec. Nasza pani Ela-przewodnik przepięknie opowiadała o historii Klasztoru i wotach Krzyża Świętego. Byliśmy również  w kryptach  kościoła. Kolejnym punktem wycieczki były Krzemionki Opatowski, czyli rezerwat archeologiczni-przyrodniczy, gdzie znajduje się kopalnia krzemienia pasiastego, użytkowana w okresie neolitu i wczesnej epoki brązu. Nie mogliśmy doczekać się noclegu w Morawicy i wieczornej dyskoteki. Długo nie mogliśmy usnąć  przejęci ogromnymi wrażeniami pierwszego dnia.

Następnego dnia zwiedziliśmy  ruiny zamku w Chęcinach i wysłuchaliśmy historii tego miejsca.  Na baszcie próbowaliśmy spotkać Białą Damę. Wspaniałą lekcję przyrody przeżyliśmy w Jaskini Raj. Przepiękne nacieki, stalaktyty, stalagmity, kolumny pobudzały naszą wyobraźnię. Niektórzy dostrzegli mieszkańców tego miejsca – pająki, a na wybrańców spadły „kropelki szczęścia”. Wiele atrakcji czekało na nas w Parku Rozrywki i Miniatur SABATKRAJNO, a wieczorem urodziny Oli Gonciarz i grill z kiełbaskami.

Ostatni dzień wycieczki  rozpoczęliśmy od Kadzielni – miejsca szczególnego w Kielcach. Rozbudowywany od XVIII wieku kamieniołom wapienny jest obecnie Rezerwatem Przyrody i miejscem spotkań artystycznych. Wyjątkowy urok tego miejsca zapisały klisze naszych aparatów fotograficznych. Byliśmy również na Karczówce- Pałacu Biskupów Krakowskich. Uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych oraz w  zabawach w Energetycznym Centrum Nauki.

Wracając do domu doskonale bawiliśmy się śpiewając i bawiąc się z didżejem Beatą i  Zuzią :-).

 

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij