WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA DO WARSZAWY uczniów kl. II i kl. III

 

06 czerwca 2018r. uczniowie klasy II i klasy III wraz z wychowawczyniami p. Bogumiłą Konradi i p. Małgorzatą Broszkiewicz oraz mamą Julki Czujko udali się na wycieczkę do Warszawy.  Pierwszym punktem wycieczki był Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina.  Z tarasu widokowego wszyscy mogli z bliska obserwować wiele startów i lądowań samolotów, a dzięki wizycie na terminalu pasażerów odprawiających się przed wylotem z kraju.  Później przejechaliśmy się kilka stacji warszawskim metrem. Następnie wjechaliśmy windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki podziwiając z tarasu widokowego piękno naszej stolicy. Z PKiN przeszliśmy do parku Saskiego podziwiając piękną fontannę. Na Placu Piłsudskiego poznaliśmy historię Grobu Nieznanego Żołnierza, a następnie zobaczyliśmy Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej i Pomnik Piłsudskiego. Po krótkim odpoczynku i obiedzie przeszliśmy na Stare Miasto, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki oraz Pomnik Małego Powstańca. Spacerując uliczkami Starego Miasta pani przewodnik wprowadziła nas w świat legend – pokazując wiele ciekawych miejsc. Po zakupie upragnionych pamiątek przejechaliśmy pod Belweder, a na koniec przespacerowaliśmy się Łazienkami Królewskimi.

Zadowoleni, pełni wrażeń, wróciliśmy cali i zdrowi do domu!

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij