Wycieczka do Wrocławia

Dnia 12 czerwca 2017 roku uczniowie klas IIIA i IIIB wraz z wychowawczyniami: p. Ewą Wysmyk i p. Dorotą Kowalską oraz rodzicami pojechali na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia  przez ok. trzy godziny zwiedzaliśmy i podziwialiśmy niezwykły ogród zoologiczny, gdzie nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć nie tylko najprzeróżniejsze gatunki zwierząt, ale mogli też podziwiać niezwykłą infrastrukturę ogrodu i wybiegi dla mieszkających tam „podopiecznych”. Integralną część zoo – jest Afrykarium – unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie ogrodu japońskiego – miejsca wyjątkowego, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wycieczkowicze wjechali także na najwyższy budynek w Polsce – Sky Tower z przepięknym widokiem na panoramę Wrocławia. Po wyczerpującym dniu udaliśmy się na obiadokolację i odpoczynek w rezydencji Rosato. Następnego dnia od godziny 10:00 zwiedzaliśmy Kolejkowo, gdzie przenieśliśmy się w podróż przez miniaturowy świat. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Następnie odkrywaliśmy piękno i tajemnice Wrocławia już w towarzystwie przewodnika, który ciekawie, z pasją, troszkę z humorem pokazał nam je jako zabytkowe miasto na pograniczu trzech kultur i Stolicę Dolnego Śląska. Przewodnik odkrył przed nami uroki miasta, poprowadził naszą grupę uliczkami pełnymi uroczych zakątków, opowiedział o życiu i obyczajach dawnych mieszkańców, wyjaśnił historię wrocławskich krasnali. Mogliśmy podziwiać niezwykłe kamienice, kościoły w stylu gotyckim i barokowym oraz wiele innych budowli. Droga powrotna minęła bardzo przyjemnie i wesoło. Upłynęła nam na wspólnym śpiewaniu i rozmawianiu. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi po bardzo fajnej przygodzie. Dziękujemy rodzicom: p. M. Piwowarskiej, P. A. Fijałkowskiemu i p. A. Szymańskiej za opiekę i zaangażowanie.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij