Wycieczka do Uniejowa

W ramach projektu „Odpady w Komorowie segregujemy, bo czystą okolicę mieć chcemy” uczniowie klas starszych z opiekunkami: M. Żerek, K. Mazurek i B Kielan wybrali się do Uniejowa.

Zwiedzaliśmy tamę na jeziorze Jeziorsko na rzece Warcie, na którym znajduje się elektrownia wodna. W Uniejowie poznawaliśmy zasady działania Geotermii. Jest to zakład górniczy zajmujący się pozyskiwaniem i wykorzystaniem wód i energii geotermalnej. Uczniowie dowiedzieli się że woda i energia geotermalna to niezwykłe bogactwo, które nie tylko zapewnia ciepło w pomieszczeniach, gorącą wodę w kranie, ale przede wszystkim ciepłownictwo geotermalne nie wysyła zanieczyszczeń do atmosfery, obniża emisję szkodliwych substancji poprzez zastąpienie tradycyjnych źródeł ogrzewania.

Mamy nadzieję, że Tomaszów również będzie miał możliwość korzystania z gorących źródeł ciepła. 🙂

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij