Wycieczka do Telewizji Polskiej w Warszawie

Dnia 19 listopada młodsi uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Warszawie. Pierwszym punktem programu było wejście na taras widokowy i przyglądanie się lądującym i startującym samolotom. Następnie udaliśmy się do gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza. Tam oprowadzał nas bardzo miły pan przewodnik, dzięki któremu  poznaliśmy szczegóły pracy ludzi przedstawiających nam codziennie na ekranach telewizorów wiadomości sportowe. Zobaczyliśmy to wszystko czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej, ile urządzeń i ludzi je obsługujących potrzeba do nagrania kilkuminutowego programu. Następnie przeszliśmy do studia, gdzie kręcony jest np.  popularny program rozrywkowy „Jaka to melodia”. Zwiedzaliśmy studio programu „Pytanie na śniadanie”. Duże wrażenie wywarło na nas małe muzeum telewizji,  gdzie zgromadzone były przeróżne sprzęty, rekwizyty i  lalki  używane dawniej do nagrywania programów bajkowych dla dzieci. Zobaczenie telewizji „od kuchni” było dla nas dużym przeżyciem. Po wizycie w gmachu TVP pojechaliśmy na pyszny obiad, który (sądząc po pustych talerzach) wszystkim smakował. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w kinie i oglądanie filmów w technologii 6D. Wycieczka została uznana za udaną i interesującą. Do domu dojechaliśmy cali, zdrowi i szczęśliwi późnym wieczorem.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij