WARSZTATY NAUKOWE Z KUCHNI MOLEKULARNEJ

Kuchnia XXI wieku! To już drugi taki udział naszych uczniów w warsztatach naukowych prowadzonych przez Eksperymentarium  w Łodzi oparte na ciekłym azocie. Połączenie wiedzy kulinarnej, chemii i fizyki pozwala na otrzymanie zdrowych potraw o nietypowych smakach zaskakujących połączeniach i interesującej formie. W menu znaleźliśmy lody robione przy pomocy ciekłego azotu, sorbety owocowe, molekularne bezy śmietankowe, dymiące ciasteczka. Kuchnia molekularna to nowy trend światowej gastronomii.  Kuchnia molekularna  naprawdę zrobiła bardzo duże WOW wśród młodzież klasy piątej i szóstej naszej szkoły.

Ponadto bardzo fajnie spędziliśmy czas na zabawie laserami w Arenie Laser Game. To centrum gier laserowych, znajdujące się na terenie Łódzkiej Manufaktury, oferujące grę w laserowy paintball. Doskonała zabawa ruchowa, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizują ze sobą zespołowo o miano lidera. Rozgrywka odbywa się w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu – Laserowym labiryncie, zajmującym powierzchnię około 250 m2., na terenie którego znajdują się opony, drewniane skrzynie, metalowe beczki, lampy UV, fluorescencyjne graffiti. Cały wystrój, połączony z profesjonalnym nagłośnieniem, efektami świetlnymi, generatorem mgły tworzy niezapomniany klimat.

Na koniec spotkaliśmy Mikołaja, z którym nasz Ukraiński kolega zagrał w  FLIPA. Slawik zaimponował  umiejętnością w tą grę. Rozgrywką Mikołaja, a potem również Bałwanka przyglądały się tłumy klientów robiących zakupy w Manufakturze, a koledzy i koleżanki głośno dopingowały swojemu przyjacielowi. Na koniec były jeszcze smaczne lody dla wszystkich. Tą wspaniałą wycieczkę zorganizowały Panie wychowawczynie: Monika Żerek i Beata Kielan.

To był naprawdę emocjonujący dzień – wiedza i zabawa towarzyszyły nam cały czas.

https://drive.google.com/file/d/1w8rKfH2Rxe64-Gp2e4_U8j-mp-z-8nc0/view

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij