Uczniowie klasy VII pojechali pociągiem na wycieczkę do Krakowa

Na początku września podczas lekcji wychowawczej rozgorzała dyskusja na temat wyjazdu pociągiem do Krakowa. Okazało się, że większość z nas nie jechała pociągiem i nie była jeszcze w dawnej stolicy Polski.

Termin wyjazdu ustalono na 27 września 2019 r. Wcześnie rano zebraliśmy się w autokarze, żeby wyruszyć do Piotrkowa Trybunalskiego, a potem do Krakowa. Nie mogliśmy się doczekać podróży pociągiem. Pogoda tego dnia nas rozpieszczała błękitem nieba i blaskiem  słońca.

Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Rynek Krakowski. Tam zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kościół zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich. W czasie wolnym przy pomniku Adama Mickiewicza karmiliśmy gołębie. Potem w drodze na Wawel zobaczyliśmy okno papieskie na Franciszkańskiej 3. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zajrzeliśmy do katedry oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobach pary prezydenckiej oraz marszałka J.Piłsudskiego. Zobaczyliśmy ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego.

Pełni wrażeń wróciliśmy pociągiem INTERCITI do Tomaszowa Maz., gdzie na dworcu  czekali na nas rodzice z transparentem. Opiekunkami tej niezapomnianej wycieczki były panie: wychowawczyni Beata Kielan i Agnieszka Skóra.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij