Szkolne dyktando pod hasłem „MEISTER DER RECHTSCHREIBUNG” (Mistrz ortografii)

29.10.2019 odbyło sie w naszej szkole drugie już szkolne dyktando pod hasłem „MEISTER DER RECHTSCHREIBUNG” (Mistrz ortografii), przeznaczone dla uczniów klas 5-8.

Celem konkursu było:

  • Podnoszenie umiejętności językowych, a w szczególności poziomu kompetencji w zakresie pisowni w języku niemieckim.
  • Sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wykorzystywanych w niemieckim tekście pisanym.
  • Promowanie nauki języka niemieckiego.
  • Rozwijanie zainteresowania językami obcymi.
  • Wspieranie rozwijania kompetencji językowych uczniów.

 Wyniki konkursu:

Erster Diktatprofi – Oliwia Bełch – klasa 7

Zweiter Diktatprofi – Hubert Buczyński – klasa 8

Dritter Diktatprofi – Martyna Kawecka – klasa 7

Wyróżnienia:

Natasza Ślusarczyk – klasa 6B

Zuzanna Smejda – klasa 8

Zuzanna Szczecińska – klasa 8

Antonina Przyborek – klasa 5B

Zuzanna Kijo – klasa 8

Wiktoria Pawełkiewicz – klasa 8

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij