Świąteczna rózga zamiast mandatu

Rózga zamiast mandatu, a cukierek dla kierowcy, który przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili tomaszowscy policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz uczniami klasy I i klasy V. Podczas prowadzonych działań, dzieci i młodzież wręczali kierującym świąteczne rózgi i cukierki.

13 grudnia 2017 r., Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Tomaszowie Mazowieckim z udziałem Panem Naczelnikiem podinsp. Rafała Goszczyńskiego oraz sierż. sztab. Krzysztofa Żegnałek i st. podinsp. Olgi Bogatek  z przedstawicielem WORD z Piotrkowa Trybunalskiego Panem Michałem Kędziora wraz z uczniami klasy I i klasy V ze szkoły podstawowej pod opieką Pań: Doroty Kowalskiej i Beaty Kielan  przeprowadzili działania „Bezpieczny przejazd na drodze obok szkoły” w ramach realizacji programu „Świeć przykładem w Komorowie”. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie naszej szkoły. W trakcie kontroli dzieci nagradzały cukierkiem kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Natomiast kierowcy, którzy łamali prawo, zamiast mandatu dostawali świąteczną rózgę  i ustne pouczenie o właściwym zachowaniu bezpiecznej jazdy na drodze szczególnie w pobliżu szkoły. Przy okazji dzieci składały kierowcom świąteczne i noworoczne życzenia.

Sami kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą i z uśmiechem na twarzy przyjmowali rózgę i obiecywali poprawę. Zapewniali, że już będą pamiętać o bezpieczeństwie na drodze i będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Kierowcy przestrzegający prawo częstowali się cukierkiem i chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia.

Piękna, słoneczna lecz mroźna pogoda sprzyjała prowadzonej akcji. Dzieciom bardzo podobał się ich udział w przedsięwzięciu, którego celem było przypomnienie użytkownikom ruchu drogowego zasad mających zwiększyć wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości, zapinania pasów bezpieczeństwa oraz zachowania na przejściu dla pieszych. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich było, znacząco częstsze wręczanie cukierków niż rózg. Cukierki ufundował WORD, a rózgi wykonali sami uczniowie. Ponadto Pan Michał Kędziora  przekazał szkole plakaty przypominające o noszeniu elementów odblaskowych.

Następna taka akcja zostanie przeprowadzona wiosną, zapewniali funkcjonariusze policji i Pan Michał.

 

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij