Sprzątanie Świata

Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2017, odbyła się tradycyjnie w trzeci weekend września:   15-17 września 2017r. My sprzątaliśmy w piątek 15 września.

„Nie ma śmieci – są surowce” to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątanie Świata – Polska. Organizatorzy Akcji zwracają w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania. Istotne jest, aby Polacy zmienili trwale swoje codzienne postępowanie na bardziej przyjazne środowisku i to powoli ale stale następuje. Ważne jest nietworzenie odpadów i oddawanie wszelkich opakowań do segregacji!

Sprzątały wszystkie klasy szkoły podstawowej (od I do VII) oraz gimnazjum (II i III).

Uczniowie z zapałem porządkowali boisko, teren naszej szkoły i wokół szkoły, przystanek autobusowy, ulice w Komorowie oraz las i drogę do Cekanowa.

Miło nam poinformować, że śmieci było zdecydowanie mniej niż w roku ubiegłym.

Dzięki tej akcji  dzieci  uczą się odpowiedzialności za środowisko, w którym żyją, zwiększa się ich wrażliwość ekologiczna, a Ziemia staje się bardziej czysta i przyjazna.

 

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij