Spotkania Noworocznego dla Seniorów w Świetlicy Wiejskiej w Komorowie

31 stycznia 2020 r. na długo pozostanie w pamięci uczestników Spotkania Noworocznego dla Seniorów w Komorowie. Tego dnia w Świetlicy Wiejskiej odbyła się szczególna, z uwagi na zacnych gości, artystycznie piękna uroczystość zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Sołtysów: Panią Bożenę Szymkowską, Zygmunta Krajewskiego, Sylwestra Cukra. W organizację i przebieg wydarzenia zaangażowała się również społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Huberta w Komorowie: dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz opiekun Świetlicy Wiejskiej pani Edyta Mordaka. Frekwencja dopisała, była okazja do społecznej integracji.
W ten piękny styczniowy wieczór uroczyście przywitała licznie zgromadzonych gości przewodnicząca KGW Pani Halina Krajewska słowami: „Chociaż na twarzach pojawiły się zmarszczki, głowę pokryły siwe włosy, to jesteście dla nas ważni, potrzebni, po prostu bardzo Was kochamy i bądźcie zawsze razem z nami”. Były serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Nowego Roku 2020. I z tych okazji życzono wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia, dużo szczęścia i uśmiechu oraz wiele radości!
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście na czele z Panem Franciszek Szmigiel- Wójtem Gminy Tomaszów Mazowiecki.
Wieczór był pełen niespodzianek przygotowanych z myślą Kochanych Seniorach. Pierwszą z nich był występ artystyczny uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Ksyt, który przeniósł wszystkich do czasów narodzenia Jezusa w Betlejem. Na scenie pojawiły się uczennice przygotowane przez panią Dorotę Kowalską oraz Katarzynę Mazurek, które pięknymi pokazami tanecznymi w świątecznym nastroju zachwyciły widownię. O oprawę muzyczną zadbała pani Ewa Wysmyk. Wójt Franciszek Szmigiel dziękując małym artystom za występy, wręczył im torbę słodkości.

Drugą część występów przygotowało koła gospodyń wiejskich. Po raz pierwszy odbyła się I edycja popularnego show muzycznego The Voice Senior. W jury na obracających się fotelach zasiedli znakomici goście: Bogdan Pavarotti czyli Bogdan Zieliński, Hanka Bielicka czyli Mirosława Zalewska oraz amatorki muzyki: Józefina-Zofia Chrustowska, Michalina-Czesława Banaszczak, Janeczka-Janina Augustyniak, Marysia-Wiesława Przybyłek. Prowadzącą show była Marta Beata Manowska czyli Beata Kielan. Odbyły się przesłuchania w ciemno, bitwy na glosy oraz finał, który wygrały głosem publiczności Michalina i Janeczka. Nagrodę główną ufundowali sołtysi. Był nią udział w konkursie piosenki podczas festynu rodzinnego 2020 w Komorowie oraz czekoladowy upominek. Wyjątkową nagrodę-niespodziankę dla uczestniczek ufundował Pana Wójt Gminy Tom. Maz, a były to słodkie buziaki. Były również pamiątkowe dyplomy za udział w programie. Przyszła pora, aby na scenie zaśpiewali jurorzy, a zatem legenda polskiej estrady Hanka Bielicka oraz wielki tenora, śpiewaka z Zaborowa Bogdana Pavarotti. Na koniec bohaterowie show z akompaniamentem Mirosława Zielińskiego zaśpiewali Seniorom 100 lat. Były również rymowane teksty nawiązujące do sytuacji, miejsca i współczesnego czasu, pełne humoru i groteski. Największą wartością tego programu była jego idea….. a wiek nie miała tu znaczenia.
Niebawem goście zostali zaproszeni na obiad, który przygotowały Panie z KGW. Ugotowały smaczne potrawy, zrobiły przekąski, a goście mogli długo siedzieć i dyskutować przy suto zastawionych stołach, a potem słuchali utworów w wykonaniu Grzegorza Godowskiego i bawili się przy muzyce.
Wzruszenie oraz uśmiech gościły na wszystkich twarzach podczas całej uroczystości. Zaproszeni goście opuszczali świetlicę z wielkim zadowoleniem i serdecznymi podziękowaniami za wspaniały wieczór.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij