Śpiewać każdy może, nawet po niemiecku…

Śpiewać każdy może, nawet po niemiecku…

Pod takim hasłem przewodnim odbył się dnia 15 maja br. Powiatowy Festiwal Piosenki Niemieckiej. Pomysłodawcą i organizatorem tegoż przedsięwzięcia była nauczycielka języka niemieckiego z Zespołu Szkół w Komorowie – pani Agnieszka Smejda. Już po raz czwarty młodzież z powiatu tomaszowskiego zaprezentowała swoje umiejętności językowe i wokalne. Walory głosowe, poprawność językową, dykcję oraz poczucie rytmu oceniało jury w składzie: dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej – pani Grażyna Węgrzyńska, nauczycielka języka niemieckiego – pani Małgorzata Więckowska oraz muzyk, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi – pan Jacek Wysmyk.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dyrektor Zespołu Szkół w Komorowie – pani Iwona Woskowicz, Wójt Gminy Tomaszów Maz. – pan Franciszek Szmigiel, Dyrektor Wydziału Ekonomiczno-Administracyjnego – pan Sławomir Piotrowski.

Poziom, jak co roku, był bardzo wysoki i jury miało do podjęcia naprawdę trudną decyzję.
I miejsce zajęły uczennice: Maria Bernacka z SP 9 przy ZSP nr 9 (opiekun: Sabina Adamska) oraz Karolina Ziętek z SP nr10 (opiekun: Aneta Domaradzka).

II miejsce zajęła Ilona Snowacka z SP nr 9 przy ZSP nr9 (opiekun: Sabina Adamska),
III miejsce zajęła Karolina Zalewska z SP nr11 przy ZSP nr7 (opiekun: Aldona Gońda)
Jury przyznało także wyróżnienie, które otrzymała Oliwia Piotrowska ze SP Os. Niewiadów (opiekun: Magdalena Karp-Kuta).

Dzięki wsparciu firm: Eurobox Polska, Xtrail, Wydawnictwa LektorKlett, Samorządu Uczniowskiego oraz Redakcji Gazety Szkolnej przy Zespole Szkół w Komorowie, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

 

 

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij