Przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym

W naszej szkole w dniach 11 i 18 marca odbyły się warsztaty dla uczniów klas VA i VB nt.: Przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym

Zajęcia trwały w sumie 8 godzin lekcyjnych, po 4 w każdej klasie. Zajęcia poprowadzili pedagodzy: pani J. Bryks i pani A. Cedro

z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Tomaszowie Maz., zostały zorganizowane z inicjatywy pedagoga szkolnego.

Cykl zajęć był poświęcony następującej tematyce:

 

 1. Moje emocje ( rozpoznawanie, nazywanie pozytywnych i trudnych emocji ), mowa ciała .
 2. Skąd się bierze agresja, czym jest agresja ( podział zachowań agresywnych, sposoby agresywnego wyrażania złości ).
 3. Konstruktywne sposoby radzenia sobie ze złością, odreagowywanie trudnych emocji w sposób akceptowany i bezpieczny.
 4. Budowanie poczucia własnej wartości ( na bazie mocnych stron uczniów).

 

Treści programowe zawierały zarówno elementy wykładowe, pracę w grupach , ćwiczenia, gry i zabawy, jako środek eliminowania zachowań agresywnych i  przeciwdziałania im , a także konstruktywnego wyrażania swoich emocji i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa.

Do celów głównych realizacji tego programu należało:

 1. Kształtowanie samoświadomości własnych emocji i uczuć.
 2. Dostrzeganie i wyrażanie trudnych odczuć.
 3. Rozpoznawanie elementów wyzwalających w nas złość i agresję.
 4. Zapoznanie z definicją i rodzajami agresji.
 5. Przeciwdziałanie i eliminowanie zachowań agresywnych.
 6. Budowanie poczucia wartości samego siebie.
 7. Podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole.

Warsztaty były poprzedzone konsultacjami z pedagogiem- panią H. Mierzwą. Po zakończeniu zajęć pedagodzy prowadzący spotkali się
z pedagogiem szkolnym, wychowawcami klasy VA oraz VB, aby przekazać cenne spostrzeżenia i refleksje dotyczące relacji wśród uczniów w danej klasie.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij