Projekt: Ku lepszej edukacji w Gminie Tomaszów Mazowiecki 2020/2021

 

Projekt: Ku lepszej edukacji w Gminie Tomaszów Mazowiecki
ROK SZKOLNY 2020/2021

Gmina Tomaszów Mazowiecki od 1 lipca 2019 r. realizuje projekt pn. „Ku lepszej edukacji w Gminie Tomaszów Mazowiecki”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020 Oś priorytetowa: Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności,  Działanie Wysoka jakość edukacji Poddziałanie Kształcenie ogólne.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych u 279 uczniów uczęszczających do 5 szkół podstawowych Gminy Tomaszów Mazowiecki, w miejscowościach: Komorów, Smardzewice, Wiaderno, Chorzęcin i Zawada, poprzez organizacje dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, doposażenie pracowni komputerowych w nowoczesny sprzęt oraz podniesienie kompetencji 55 nauczycieli tych szkół. Projekt, poprzez realizację celu głównego wpisuje się w cel szczegółowy – planujemy poszerzyć wiedzę i rozwinąć kompetencję wśród uczniów szkół podstawowych w Gminie Tomaszów Mazowiecki.

Umowa o dofinansowanie projektu została zawarta z Samorządem Województwa Łódzkiego w dniu 30 stycznia 2019 r.

Projekt jest realizowany w okresie dwóch lat tj. od 1 lipca 2019 r. do  30 czerwca 2021 r.

Koszt całkowity zadania: 1.409.349,98 zł.

 1. W tym dofinansowanie projektu z UE: 1.310.694,58 zł,

 2. W tym wkład własny: 98.655,40 zł.

Beneficjentem projektu jest  Gmina Tomaszów Mazowiecki.

Uczestnikami projektu są m.in. uczniowie i uczennice oraz nauczyciele szkół podstawowych z Gminy Tomaszów Mazowiecki tj.:

 1. Szkoły Podstawowej w Chorzęcinie

 2. Szkoły Podstawowej w Zawadzie

 3. Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Smardzewicach

 4. Zespołu Szkół w Wiadernie

 5. Zespołu Szkół w Komorowie

W dniach od 17-21 sierpnia 2020 r. będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca dla uczniów ww. szkół na zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2020/2021.

Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych dostępnych od 22 czerwca 2020 r. na stronach internetowych oraz w sekretariatach poszczególnych szkół, objętych projektem.

W ramach projektu realizuje się następujące formy wsparcia dla uczniów:

 1. Zajęcia kształtujące u uczniów kompetencje w zakresie języka obcego – realizuje się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia rozwijające uzdolnienia

 2. Zajęcia kształtujące u uczniów kompetencje w zakresie matematyki – realizuje się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia rozwijające uzdolnienia

 3. Zajęcia kształtujące u uczniów kompetencje w zakresie przedsiębiorczości – realizuje się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia rozwijające uzdolnienia

 4. Zajęcia kształtujące u uczniów kompetencje w zakresie TIK – realizuje się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia rozwijające uzdolnienia

W ramach projektu w roku szkolnym 2019/2020 podniesiono kwalifikacje i kompetencje zawodowe u części nauczycieli poprzez ich udział w studiach podyplomowych i szkoleniach. Ponadto we wszystkich szkołach podstawowych objętych projektem powstały nowe pracownie komputerowe.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij