PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE

Po czterech miesiącach realizacji programu profilaktycznego o nazwie  „PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE” w Szkole Podstawowej w Komorowie nadszedł czas podsumowań. Wieczór Jasia i Małgosi to integralna część programu i stanowi jego podsumowanie, które w  naszej szkole odbyło się 24 kwietnia 2018r. o godz. 16.30.

Program zainicjowany został przez pedagoga szkolnego- panią Halinę Mierzwę, Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tomaszowie Maz. i w całości sfinansowany z przez wspomnianą komisję. W programie wzięli udział uczniowie klasy IVA, IVB i V oraz ich wychowawcy i rodzice.

Celami programu były:

  • opóźnienie momentu, w którym uczniowie po raz pierwszy sięgną po alkohol,
  • zmniejszenie spożycia alkoholu wśród nastolatków,
  • ograniczenie skali problemów związanych z piciem alkoholu przez młodzież.

Podczas realizacji Programu Domowych Detektywów uczniowie otrzymali cztery zeszyty, przeznaczone do wspólnej pracy uczniów z rodzicami i wychowawcami. Każdy z zeszytów zawierał jedną historyjkę (komiks) i zadania, które  były rozwiązywane w domu razem
z rodzicami.

Bohaterami komiksów była para młodych detektywów: Jaś i Małgosia, którzy:

  • dawali cenne  wskazówki dotyczące negatywnych konsekwencji picia alkoholu,
  • wskazywali powody, dla których młodzi ludzie piją alkohol,
  • ostrzegali przed wpływami środków masowego przekazu na kształtowanie
    się przekonań na temat alkoholu,
  • podawali przykłady presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z presją.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie wraz z realizatorkami programu: panią Dorota Galińską- psychologiem Niepublicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej „Progres” z Koluszek, panią Haliną Mierzwą- pedagogiem,  wychowawcami klas: panią Grażyna Dąbrowską- klasa IVA, panią Agnieszką Smejdą – klasa IVB oraz panią Beatą Kielan- klasa V.  W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: pani dyrektor- Iwona Woskowicz oraz pani Maria Robak- przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieciom towarzyszyło liczne grono rodziców. Uczniowie przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje: m.in. plakaty, prezentację multimedialną, scenki, zabawy, których tematyka nawiązywała do treści programu.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości.

Wszyscy obecni goście byli pod wrażeniem wiedzy i postawy naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym !

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij