Pieszy Rajd „Na kijkach po zdrowie dla Zosi”

Dnia 6 listopada 2021r. o godz.9.30 mieszkańcy wsi Komorów, Zaborów Pierwszy, Zaborów Drugi, uczniowie i nauczyciele ZS w Komorowie oraz chcący wesprzeć Zosię w walce z chorobą, tłumnie stawili się w Świetlicy Wiejskiej w Komorowie na starcie Pieszego Rajdu „Na kijkach po zdrowie dla Zosi”. Ciepłymi słowami wszystkich uczestników  powitała przewodnicząca KGW Halina Krajewska. Młodszy aspirant Patryk Ceglarek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. Wydział Ruchu Drogowego przypomniał wszystkim zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a Pani Katarzyna Mazurek z ZS w Komorowie poprowadziła rozgrzewkę. 80 uczestników wyposażonych w kije Nordic Walking pod opieką Haliny Krajewskiej, Edyty Mordaki, Doroty Kowalskiej i Beaty Kielan ruszyło z uśmiechem na ustach w pieszą wędrówkę trasą przebiegającą przez Komorów, Zaborów II, Sangrodz i tereny Nadleśnictwa Brzeziny. Ogrzani słońcem, podziwialiśmy malownicze krajobrazy jesiennego lasu.  Strudzeni marszem mogli skorzystać z przejażdżki bryczką.  Parę pięknych koni w zaprzęgu prowadzili panowie Zygmunt Krajewski i Konrad Kołyszko. Drugą bryczkę prowadził najstarszy uczestnik – pan Jan Wójciak. Po około 1,5 godzinnym marszu zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek przy barze rybnym Porto Daro. Pan Sylwester Cukier częstował smakowitymi pączkami i rozdawał spragnionym  wodę. Po około 3 godzinach dotarliśmy do mety w świetlicy w Komorowie. Tu na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: pyszna, gorąca grochówka i inne smakołyki przygotowane przez członkinie KGW i Marka Szewczyka, balonowe figurki wykonane przez panią Ewelinę Cukier. Ogromną  frajdę sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia od środka wozu strażackiego, przymierzenia hełmu, rozmowy ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej Tomaszów Maz.-Białobrzegi. Członkowie KGW: Małgorzata Deredas, Mirosława Zalewska (autorka tekstów), Janina Augustyniak, Bogdan Zieliński, Stanisława Milczarek wystąpili ze specjalnie dla Zosi ułożoną piosenką i scenką o Wróbelku Elemelku. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród i upominków ufundowanych przez sponsorów dla wszystkich uczestników rajdu. Wyróżniono najstarszych i najmłodszą uczestniczkę rajdu. W trakcie całego przedsięwzięcia wolontariusze zbierali do puszek datki  od uczestników, i również od mieszkańców mijanych miejscowości. Zebrana kwota  2518,10 zł zasili konto Zosi Bigos, która każdego dnia toczy walkę z chorobą. Zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii wszyscy powrócili do domów.

O bezpieczeństwo uczestników zadbali Policjanci z KPP w Tomaszowie Mazowieckim Wydział Ruchu Drogowego: młodszy aspirant Patryk Ceglarek, sierżant Robert Łazowski, starszy posterunkowy Paweł Gajek  oraz strażacy z OSP Tomaszów Maz.-Białobrzegi: Mateusz Gradowski, Bartłomiej Pluta, Olek Brzeziński, Jakub Lasek.
W przebieg akcji włączyli się wolontariusze ze szkoły w Komorowie: Hubert Drzazga, Kacper Kosior, Zuzanna Pietrzyk, Joanna Szymańska, Julia Poczatek, Nikola Rybak, Maja Bartczak, Ilona Szewczyk, Natalia Woźniak i Yevheniia Ponomarova pod opieką pani Magdaleny Andryszczak.

Organizatorzy KGW Komorów-Zaborów oraz dyrekcja ZS w Komorowie serdecznie dziękują za hojność, liczny udział
w przedsięwzięciu i wspólnie spędzony piękny listopadowy dzień.

Dziękujemy sponsorom za dar serca i wsparcie finansowe Pieszego Rajdu na kijkach:
Sołtysi: Bożena Szymkowska, Zygmunt Krajewski, Sylwester Cukier,
Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki,
Państwowy Instytut Motoryzacji w Warszawie,
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tomaszowie Mazowieckim,
Państwo Edyta i Waldemar Mordakowie,
Państwo Agnieszka i Albert Pękalakowie,
Państwo Agnieszka i Grzegorz Bożykowie,
Państwo Ewelina i Sylwester Cukrowie,
Państwo Bogumiła i Daniel Czapnikowie,
Hurtownia “Ro-Go” p. Agnieszka Goździk,
Koło Gospodyń Wiejskich Komorów-Zaborów.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij