Pierwszy Dzień Wiosny

 

 

 

 

 

 

 

21 marca br. podobnie, jak w poprzednich latach, nie było w naszej szkole typowych lekcji. Wszyscy uczniowie żegnali tego dnia zimę i witali następną porę roku – WIOSNĘ.

Wiosna to początek nowego cyklu życia, to pożegnanie długiej i trudnej zimy, to czas budzenia się do życia, okres zasiewów i czekania na plony. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wiosnę – na słońce, kwiaty, pierwsze ptaki. Dosyć mamy zimy i ciepłych ubrań. Chcemy wyjść z domu na spacer, rower lub rolki.

Pierwszy dzień wiosny jest często nazywany dniem wagarowicza, ale najstarsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami chcieli udowodnić, że jednak warto ten dzień spędzić właśnie w szkole podczas zabaw i atrakcyjnych zajęć. W tym celu zorganizowali Dzień Samorządności, podczas którego zamienili się rolami ze swoimi nauczycielami. To oni prowadzili lekcje promujące zdrowy styl życia. Poza tym zorganizowane zostały międzyklasowe potyczki kulinarne, konkurs poetycki oraz wręczono po raz pierwszy Miotłę Antywagarowicza klasie piątej, która uzyskała najwyższą frekwencję w ubiegłym śródroczu.

W zmaganiach kulinarnych uczniowie byli oceniani przez jury w trzech kategoriach wiekowych. Ich zadaniem było przygotowanie 10 zdrowych kanapek oraz „Dekoracyjnego talerza warzywnego” , w sposób pomysłowy i oryginalny.

Poza tym prawie każdy uczeń i nauczyciel nałożyli tego dnia coś zielonego.

Podczas krótkiej akademii jury wyłoniło zwycięzców, a oto oni:

I m-ce:

Klasa II

Klasa IV

Klasa IIG

II m-ce:

Klasa IIIA i IIIB

Klasa VI

Klasa IG

III m-ce:

Klasa I

Klasa V

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij