O tym, że „…bez cudownych Rodziców świat nie byłby taki sam”

O tym, że „…bez cudownych Rodziców świat nie byłby taki sam”, uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum, wyrecytowali i wyśpiewali swoim Kochanym Rodzicom dnia 22.05.2017r. Uroczyście ubrani i trochę podekscytowani, uczniowie czekali na moment rozpoczęcia akademii, w której za pomocą słów wzniosłych, ale też dziecięco prostych wyrazili swoje uczucia, o których na co dzień nie rozmawiają z rodzicami. Kochają swoich Rodziców! Kochają ‘za’, może ‘wbrew’, czasem ‘mimo’ lub ‘po prostu’ i ‘bez powodu’ BEZWARUNKOWO. Matka, mama, mamusia, słowa rozpoznawalne na całym świecie. Wypowiadane przez dzieci w każdym wieku z troską, uwielbieniem a czasem trwogą – zależnie od chwili, emocji i roli jaką w danym momencie pełni rodzicielka. Jednakże, niezależnie od języka w jakim te słowa są wypowiadane, bez względu na wiek, płeć, rasę, czy przynależność religijną, na każdej szerokości geograficznej miłość matki i dziecka jest zawsze taka sama – piękna, wzniosła i bezwarunkowa. Matczyna miłość to pierwsze spotkanie z bliskością drugiej osoby, czułością i więzią emocjonalną, która jest tak wyjątkowa, że wciąż trwa mimo upływu lat. Rośnie razem z dziećmi, ale nigdy się nie starzeje. Nie napisano, nie wyśpiewano i nie wyszeptano wszystkiego, co z jednym imieniem matki się wiąże- ile ludzkich bólów, słabości, cierpień i rozpaczy. Ile razy człowiek ugina się pod ciężarem beznadziei, tyle razy wraca na jego wargi to najbardziej ludzkie wołanie: „Matko!”

Inicjatorkami tego spotkania były nauczycielki: p. Ewa Wysmyk i p. Grażyna Dąbrowska.                           

W załączeniu przesyłamy zdjęcia z uroczystości.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij