„Muzealna Akademia Malucha”

W środę,  31 czerwca 2017r., uczniowie klasy IIIa i IIIb z Zespołu Szkół w Komorowie uczestniczyli w uroczystym zakończeniu trwającego trzy lata projektu „Muzealna Akademia Malucha”. Każdy słuchacz Akademii został uhonorowany dyplomem i medalem za frekwencję.
W trakcie inauguracji projektu w roku szkolnym 2014/2015, jak na Akademię przystało, uczniowie złożyli  ślubowanie, otrzymując tym samym status Słuchacza MAM, indeks i identyfikator. Podczas wizyt w muzeum uczniowie uczestniczyli w  zajęciach warsztatowych, interdyscyplinarnych, wzbogacanych prezentacjami multimedialnymi, realizowanych metodami aktywnymi, według hasła „ bawiąc – uczyć”, z wykorzystaniem różnorodnych pomocy i materiałów dydaktycznych. Zajęcia prowadzone były przez pracowników merytorycznych Muzeum. Misją MAM jest zainteresować, zachwycić, zaszczepić szacunek dla  historii, kultury i sztuki, a przede wszystkim dla Muzeum. Ideą główną Akademii jest promocja Muzeum i zabytków oraz zachęcanie do częstego odwiedzania nie tylko tomaszowskiego Muzeum, ale każdej placówki muzealnej, ponieważ w każdym muzeum można znaleźć coś ciekawego, czegoś nowego się dowiedzieć.  Akademia ma pokazać, że wizyta w muzeum nie musi być nudna i poważna, w muzeum może być naprawdę atrakcyjnie, miło i nietypowo. Ponadto celem Muzealnej Akademii jest upowszechnianie wiedzy o mieście, regionie, rozwijanie zainteresowań, pobudzanie kreatywności i aktywności społecznej.  Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w tym projekcie nasi uczniowie zasilą szeregi  koneserów sztuki, bywalców kin, teatrów wystaw.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij