Mikołajkowa akcja „Cukierek albo rózga”

„Idą święta, więc drogi kierowco, o bezpieczeństwie pamiętaj”- takie motto towarzyszyło mikołajkowej akcji profilaktycznej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym pt „Cukierek albo rózga” , którą przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. wspólnie z  uczniami klas II i IV z Zespołu Szkół w Komorowie. Akcja miała na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przybliżenie dzieciom pracy policjantów drogówki.
Niecodzienne działania  poprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – nadkom. Andrzej Mela  wraz z funkcjonariuszami w składzie: mł. asp. Patryk Ceglarek,  post. Marlena Zarzycka,  sierż. szt. Radosław Rutowicz.
Policjanci i dzieci czekali na kierowców przy Szkole w Komorowie z rózgami i cukierkami. W trakcie działań kierowcy, którzy poruszali się zgodnie z przepisami, dbając o bezpieczeństwo swoje i pozostałych uczestników ruchu,  zostali nagrodzeni cukierkami oraz licznymi uśmiechami ze strony dzieci. Natomiast kierowcy, którzy popełnili wykroczenie zamiast mandatu, otrzymywali z rąk uczniów rózgę, obiecując poprawę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Okolice szkół, przejścia dla pieszych to miejsca, gdzie ruch jest większy, a zimowa aura wymaga od kierowców zachowania szczególnej ostrożności. Nie ma tu miejsca na brawurę!
Dla dzieci to ważna lekcja potwierdzająca w praktyce wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Niestety kilku kierowcom uczniowie wręczyli rózgę. Na zakończenie dokonano podsumowania akcji, które pokazało, że dzieci rozdały zdecydowanie więcej cukierków i uśmiechów niż rózg.Wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki, w których będą widoczne dla innych użytkowników dróg. Funkcjonariuszom, którzy włączyli się w akcję  w tym wyjątkowym Mikołajkowym dniu bardzo serdecznie dziękujemy. Organizatorkami akcji były Dorota Kowalska i Beata Kielan.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij