Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę 30 września 2017 r. odbył się Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy w ramach programu Edukacja dla bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i seniorów „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” w Komorowie pod patronatem Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Na start przed Domem Ludowym w Komorowie stawiło się około 70 uczestników. Przyszły całe rodziny, aby wspólnie spędzić czas w zdrowym stylu. Rajd miał na celu popularyzację właściwych zachowań na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, popularyzacja turystyki rowerowej, przestrzeganie zasad kulturalnego zachowania się w lesie oraz właściwego kontaktu z przyrodą.

Rajd rozpoczął się od przywitania wszystkich uczestników przez Pana podinsp. Rafała Goszczyńskiego Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. oraz przez Panią st. sierż. Martę Mysur i funkcjonariuszy policji. Pan naczelnik przeprowadził pogadankę na temat poruszania się rowerzystów i pieszych po drodze. Przypomniał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz omówił zasady poruszania się uczestników rajdu na trasie Komorów-Ujazd-Skrzynki-Cekanów. Wskazał miejsca szczególnie niebezpieczne, a wśród nich przejazdy kolejowe. Na trasie przejazdu z grupą rowerzystów byli funkcjonariusze, którzy zabezpieczali trasę przejazdu.

Uczestnicy mieli do pokonania 17 km. Pierwsza część trasy wiodła drogą przez wieś Komorów i Zaborów II, potem cykliści wjechali do lasu, gdzie można było podziwiać piękne jesienne krajobrazy. W Ujeździe przejeżdżaliśmy obok pałacyku z XV wieku, który w XVII wieku został przebudowany na wczesnobarokową rezydencję. Dalsza część trasy przebiegała przez Skrzynki, a potem znów można było podziwiać piękno lasu i korzystać ze sprzyjającej aury. Zwieńczeniem rajdu było spotkanie uczestników w Cekanowie na terenie Świetlicy Wiejskiej pod opieką Pani Agaty Porczyk. Tu czekało na wszystkich wiele niespodzianek: pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, rowerowy tor przeszkód,  zadania dla najmłodszych, wesoła zabawa przy muzyce, przygotowane pyszności przez Panią Justynę Szymańską, ciasta upieczone przez panie z KGW Komorów-Zaborów. Wśród uczestników został rozlosowany rower jako nagroda główna, ufundowany przez Firmę Bikemia – rowery z Tomaszowa Mazowieckiego z Państwem Małgorzata i Tomaszem Ksyt na czele.  Szczęśliwym posiadaczem okazała się Julia Kozitulska. Warto również zaznaczyć, iż każdy z uczestników otrzymał upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Tomaszowie Maz., Panią M. Piwowarską, P. Annę Zaborowską,  P. Monikę Jobczyk i Firmę Kaufland. Wśród sponsorów znaleźli się również państwo Marzena i Daniel Czapnikowie.

Ważnym wydarzeniem było również wręczenie „pierwszego prawa jazdy” uczniom, którzy zdali sprawdzian na kartę rowerową. Wybrano również najmłodszego uczestnika rajdu 5-letniego chłopczyka, który całą trasę przejechał na maleńkim rowerze pod opieką rodziców. Funkcjonariusze policji wręczyli mu nagrodę w formie książeczki oraz słodycze.

Pogoda w tym dniu była cudowna. Jesienne promienie słońca wprawiały w doskonały nastrój. Pierwsze kolorowe liście dodawały uroku krajobrazom na trasie przejazdu. Lekko zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wspaniała i bezpieczną zabawę wszystkim uczestnikom rajdu, sponsorom, rodzicom, Policji, Pani pielęgniarce, Panu leśniczemu z Cekanowa, Dominikowi Kozar, Kasi Mazurek, Agnieszce Skórze – nauczycielom, Starostwu Powiatowemu o wydanie stosownych pozwoleń na czele z Panem Michałem Gawędą oraz przyjaciołom.

Organizatorkami rajdu były Beata Kielan i Dorota Kowalska przy wsparciu dyrekcji Zespołu Szkół w Komorowie.

 

 

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij