III SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

III SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

 15 stycznia 42 uczniów z klas 4-3g wzięło udział w szkolnych eliminacjach Konkursu Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. To już trzecia edycja konkursu, którego inicjatorką jest nauczycielka j. niemieckiego. W ciągu 30 minut uczniowie rozwiązywali test wyboru składający się z 30 pytań. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu polityki, geografii i życia kulturalnego Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Lichtensteinu (podział administracyjny, flagi, politycy, pisarze, aktorzy, sportowcy, potrawy, napoje, muzyka i film).

A oto wyniki:
I m-ce:  Wiktoria Bielas (IIIG)

II m-ce: Martyna Kawecka (VI), Karolina Szewczyk (IIIG), Natasza Ślusarczyk (VB)

III  m-ce: Zuzanna Kośka (VIII)

Zwycięzcy będą reprezentować szkołę w I Gminnym Konkursie Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, który odbędzie się w Zespole Szkół w Komorowie w dniu 12 marca 2019 roku.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij