III Gminny Przegląd Młodzieżowych Teatrzyków Profilaktycznych

Relacja na żywo: teatralia

  „Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło, w którym przeglądają się widzowie. Każde lustro zaś to wielka scena ustawiona w samym środku życia”

Dnia 06. 12.2018 r. w świetlicy, w Komorowie ,odbył się III Gminny Przegląd Młodzieżowych Teatrzyków Profilaktycznych. Do przeglądu przystąpiły szkoły:

Zespół Szkół w Komorowie
Zespół Szkół w Wiadernie
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smardzewicach
Szkoła Podstawowa w Zawadzie

Licznie przybyli zaproszeni goście:

 1. Maria Robak – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Urzędzie Gminy Tomaszów Maz.
 2. Barbara Pociejkinkurator Sądu Rejonowego – III Wydział Rodzinny i Nieletnich
 3. Aleksandra Cedro– psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Tomaszowie Maz.
 4. Emilia Kałuzińska– kurator Sądu Rejonowego III Wydział Rodzinny i Nieletnich
 5. Paweł Ogórek – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz.
 6. Jacek Jakubowski – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz.
 7. Dyrektorzy szkół:
  Arkadiusz Świech – dyrektor Zespołu Szkół w Wiadernie
  2. Ewa Szymczyk –
  dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zawadzie
  3. Dorota Dyńdo –
  zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Komorowie
  4. Katarzyna Wosińska – zastępca dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Smardzewicach

Nauczyciele – opiekunowie grup teatralnych:

 1. Anna Sobierska – Zespół Szkół w Wiadernie
 2. Katarzyna Wosińska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smardzewicach
 3. Monika Kut – Szkoła Podstawowa w Zawadzie
 4. Grażyna Dąbrowska – Zespół Szkół w Komorowie
 5. Wioletta Jarosz – bibliotekarz w świetlicy, w Komorowie

Przedstawiciele Rady Rodziców:
1. p. Monika Gonciarz
2. p. Aneta Szewczyk

oraz p. Agnieszka Podwysocka – Portal Internetowy Format3A

Celem konkursu była prezentacja grup teatralnych z terenu Gminy Tomaszów Maz., doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli, pogłębianie edukacji teatralnej uczniów, kształtowanie postaw twórczych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości, rozbudzanie zainteresowań teatrem, integracja społeczności lokalnej; nawiązywanie kontaktów, dbałość o kulturę słowa, rozładowanie negatywnych emocji, agresji – teatr jako terapia.
W tegorocznej edycji Przeglądu „Na małej scenie”, brały udział 4 szkoły, w tym 55 uczestników.

Jury konkursu, powołane przez organizatorów, oceniało prezentacje uczniów zwracając uwagę na dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestników, kreatywność, oryginalność scenariusza, opracowanie plastyczne i muzyczne spektaklu, scenografię, kostiumy, ruch sceniczny, charakter wychowawczy i wartości moralne spektaklu oraz ogólne wrażenie artystyczne.
W skład Komisji Konkursowej wchodzili:

 1. Maria Robak – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Urzędzie Gminy Tomaszów Maz.
 2. Barbara Pociejkinkurator Sądu Rejonowego – III Wydział Rodzinny i Nieletnich
 3. Aleksandra Cedro– psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Tomaszowie Maz.
 4. Emilia Kałuzińska– kurator Sądu Rejonowego III Wydział Rodzinny i Nieletnich
 5. Wioletta Jarosz – bibliotekarz w świetlicy, w Komorowie

Dyplom z wyróżnieniem – ex aequo –  otrzymały szkoły:

 1. Zespół Szkól w Wiadernie
 2. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smardzewicach
 3. Szkoła Podstawowa w Zawadzie

Nagrodę główną i puchar zwycięzcy, otrzymała szkoła : Zespół Szkół w Komorowie.
Były też nagrody dla NAJLEPSZYCH KREACJI AKTORSKICH, które otrzymali:
Wiktoria Mąka – Zespół Szkół w Komorowie
Wiktoria Chudzik – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smardzewicach
Hanna Nowakowska – Zespół Szkół w Wiadernie
Weronika Bojanowska – Szkoła Podstawowa w Zawadzie

Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali upominki, dyplomy, nagrody i  podziękowania, a każda ze szkół prezent, który posłuży uczniom i szkole  przez kolejne lata.

W przerwie, między kolejnymi występami ,można było skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku, kawy i herbaty. Dla wszystkich uczestników i publiczności (stanowili ją uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum Zespołu Szkół w Komorowie), przygotowane były soczki i pączki. Atrakcji było bardzo wiele. Na zakończenie, specjalnie na tę okoliczność, został  przygotowany tort, który ufundowała pani Daria Stępień.

Chociaż nie wszyscy uczestnicy III Gminnego Przeglądu Teatrzyków Profilaktycznych mogli zostać laureatami, wszyscy zasługują na uznanie za zaangażowanie, twórczą aktywność, umiejętność pracy w zespole, pragnienie rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań.
Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, opiekunom zespołów, pod których okiem uczniowie przygotowywali prezentacje.

Spotkanie nie odbyłoby się, gdyby nie sponsorzy. Fundatorami III Gminnych Teatraliów Profilaktycznych byli:
– Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tomaszowie Maz.
– firma Bakarat w Tomaszowie Maz.
– p. Arkadiusz Fijałkowski
– p. Daria Stępień

Mamy nadzieję że uczestnictwo w III Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych było dla dzieci okazją do skonfrontowania swoich dokonań z osiągnięciami kolegów z innych szkół, zainspirowało do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań teatrem i sztuką aktorską oraz dostarczyło wielu miłych wrażeń.

Dziękujemy p. Grażynie Dąbrowskiej – nauczycielce z Zespołu Szkół w Komorowie – inicjatorce Gminnych Teatraliów Profilaktycznych, która wraz z p. Haliną Mierzwą, zabiega o jak najlepsze przygotowanie imprezy, która na stałe wpisała się do kalendarza uroczystości gminnych.

 


Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij