II Szkolne Dyktando z języka niemieckiego

29 października na 5 godzinie lekcyjnej w sali nr 3 odbędzie się II Szkolne Dyktando z języka niemieckiego. Na najlepszych czekają oceny celujące z przedmiotu oraz nagrody.
Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać  do pani Smejdy do dnia 28 października.

 

REGULAMIN

II SZKOLNEGO DYKTANDA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

„MEISTER DER RECHTSCHREIBUNG”  

 

 

 1. Zagadnienia ogólne:
 1. Konkurs Ortograficzny z języka niemieckiego „Meister der Rechtschreibung” organizowany jest przez p. Agnieszkę Smejdę, nauczycielkę języka niemieckiego.
 2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klasy V-VIII szkoły podstawowej.
 3. Informacje o konkursie będą opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.
 4. Konkurs odbędzie się 29 października 2019 r(wtorek) i będzie dotyczył tematyki zawartej w podstawie programowej dla klasy V– VIII szkoły podstawowej.
 1. Cele:

1.      Podnoszenie umiejętności językowych, a w szczególności poziomu kompetencji w zakresie pisowni w języku niemieckim.

2.      Sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wykorzystywanych w niemieckim tekście pisanym.

 1. Promowanie nauki języka niemieckiego.
 2. Rozwijanie zainteresowania językami obcymi.
 3. Wspieranie rozwijania kompetencji językowych uczniów.
 1. Przebieg dyktanda i ocena:
 1. Podczas pisania tekstu nie wolno korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi uczestnikami, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z wszelkich urządzeń elektronicznych (telefony komórkowe, notesy, laptopy, słowniki itp.).
 2. Nie wolno pisać usłyszanego wyrazu literami drukowanymi.
 3. Podczas weryfikacji oceniana będzie prawidłowa pisownia i interpunkcja.
 4. Nieczytelny i niejednoznaczny zapis wyrazu i znaku interpunkcyjnego będzie rozstrzygany na niekorzyść piszącego. Ewentualne poprawki i skreślenia muszą być wyraźnie zaznaczone. Również w poprawkach nie wolno używać liter drukowanych.
 5. Zadaniem uczestnika konkursu będzie prawidłowe napisanie usłyszanego tekstu. Treść dyktanda zostanie odczytana trzykrotnie. Pierwszy i drugi raz będzie odczytany w wolnym tempie. Trzecie czytanie tekstu odbędzie się w normalnym tempie.
 6. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie klasy V- VIII szkoły podstawowej , którzy na koniec roku szkolnego 2018/2019 otrzymali z języka niemieckiego co najmniej ocenę dobrą i wyżej.
 7. Ocena prac odbywać się będzie wg następujących zasad: każdy uczestnik startuje z liczbą punktów 100; za każdy błąd interpunkcyjny uczestnik otrzymuje 1 punkt ujemny; za każdy błąd w pisowni uczestnik otrzymuje 1 punkt ujemny. Jedno słowo może zawierać więcej niż jeden błąd w pisowni.
 8. Zwycięzcą dyktanda jest osoba o najmniejszej ilości punktów karnych. Kolejne miejsca zajmują osoby o większej w kolejności ilości punktów karnych. Prace z największą ilością punktów pozwolą uczestnikom otrzymać tytuł Erster Diktatprofi, Zweiter Diktatprofi, Dritter Diktatprofi. Ogłoszenie wyników odbędzie się na akademii bożonarodzeniowej.
 9. Za udział w konkursie chętni uczniowie otrzymują pozytywną ocenę z aktywności i uwagę pozytywną. Dla zwycięzców dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.
Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij