FERIE W SZKOLE

 

Okres ferii zimowych, to czas, na który dzieci i młodzież czekają z wielkim utęsknieniem. Dzięki przerwie od nauki i szkolnych obowiązków, nie tylko regenerują się, ale i zdobywają siłę do jeszcze lepszej pracy w drugim semestrze szkolnym. Dla dzieci był to długo wyczekiwany moment i frajda. Codzienna gonitwa, ciągła praca i liczne obowiązki sprawiały, że nie zawsze był czas na rozrywkę i zabawę. Dlatego też, nauczyciele Zespołu Szkół w Komorowie, dzięki ofiarności Wójta Gminy Tomaszów Maz., który pokrył całkowity koszt autokarów, przygotowali moc atrakcji. W pierwszym tygodniu ferii, uczniowie byli w kinie, w naszej Galerii. Następnie udali się do miejsca, gdzie można było skakać, brykać i szaleć. Pojechali do Łodzi, do parku trampolin, miejsca, które przeznaczone jest dla każdego, niezależnie od kondycji i wieku. W końcu „skakanie na trampolinach to trening ogólnorozwojowy, który chroniąc stawy jednocześnie wzmacnia mięśnie, dotlenia cały organizm, poprawia kondycję i uwalnia endorfiny”. Kolejną, równie wspaniałą atrakcją, okazał się dla dzieci wyjazd do Warszawy, do pokoju zagadek i na niewidzialną wystawę. Escape room w rzeczywistym świecie –gra, która polega na wydostaniu się z pokoju zagadki. Bohater zamykany jest w pokoju (lub na całej platformie). Jego zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki – zwykle odbywa się to przez rozwiązywanie zagadek lub analizowanie pomieszczenia, w którym znajdują się podpowiedzi i inne pomoce, których można użyć. Oczywiście ilość zagadek jest duża, a czas ograniczony. Niewidzialna wystawa miała za zadanie zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć. Pod opieką niewidomych Przewodników uczniowie odwiedzili specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Zobaczyli różne miejsca z życia wzięte. Niesamowita kompozycja dźwięków i zapachów pozwoliła przez chwilę zapomnieć, że jest się na wystawie…  Innym, ciekawym przeżyciem dla dzieci, tym razem młodszych, był pobyt w centrum zabaw dla dzieci, w Piotrkowie Trybunalskim. W świecie pełnym kolorów, zjeżdżalni i basenów piłeczkowych, można było bawić się do woli. Miejscem, które również cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów, był basen w Tomaszowie Maz. Tu, pod czujnym okiem ratowników i opiekunów, uczniowie mogli kąpać się bezpiecznie. Na wszystkich korzystających z basenu czekał też brodzik dla uczących się pływać z atrakcjami.

Uśmiechy na twarzach i słowa zadowolenia naszych uczniów, utwierdzają nas w przekonaniu, jak ważną rolą jest organizowanie aktywnego czasu wolnego, który niejednokrotnie jest jedyną alternatywą dla gier komputerowych czy programów telewizyjnych.

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij