Dzień z WORD-em z Piotrkowa Trybunalskiego

 

 

 

 

W ramach realizacji programu „Świeć przykładem w Komorowie” w dniu 15 listopada 2017 r. przedstawiciel WORD w Piotrkowie Trybunalskim odwiedzili naszą szkołę przeprowadzając pogadanki związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach dzieci i młodzieży. Spotkanie podzielone było na trzy grupy wiekowe: klasy I-III – dzieci oglądały bajkę i uczyły się przepisów ruchu drogowego w formie interaktywnych testów. Uczniowie klas IV-VI zobaczyli filmy i prezentacje o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Natomiast uczniowie klasy VII oraz gimnazjaliści II gim.-III gim. dowiedzieli się o przepisach ruchu drogowego dotyczących motorowerzystów, rowerzystów oraz poznali przepisy dotyczące poruszania się kładami. Gimnazjaliści również obejrzeli filmy o  sytuacjach na drodze z udziałem młodych ludzi. Myślę, że wiele im dały do myślenia.

Pan Michał Kędziora – przedstawiciel WORD szczególną uwagę zwrócił wszystkim uczniom, iż w okresie jesienno – zimowym  noszenie elementów odblaskowych, posiadanie prawidłowego oświetlenia przy rowerze i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego jest bardzo ważne, gdyż od niego zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. Uczniowie otrzymali komiksy o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na sali gimnastycznej było przygotowane przez pana miasteczko ruchu drogowego, gdzie uczniowie klasy V i IV B  jeździli na rowerze ucząc się właściwie sygnalizować manewry, poznawali znaki drogowe oraz zasady poruszania się po drogach. Najmłodsi uczniowie, czyli pierwszoklasiści obserwowali, jak ich starsi koledzy pokonywali wyznaczoną trasę na rowerze. Następnym razem oni będą się uczyć jazdy rowerem.

Ten dzień z nauką o ruchu drogowym na pewno zaowocuje w przyszłości większym bezpieczeństwem uczniów na drodze oraz zwiększy kulturę w ruchu drogowym.

Dziękujemy Panu Michałowi Kędziora – przedstawicielowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim za profesjonalne przekazanie wiedzy naszym uczniom :).

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij