Dzień Narodów Zjednoczonych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24  października obchodzimy  Dzień  Narodów Zjednoczonych. W tym dniu na całym świecie odbywają się spotkania, dyskusje i wystawy poświęcone osiągnięciom i celom Organizacji Narodów Zjednoczonych takim jak utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa narodowego , rozwijanie przyjaznych stosunków między narodami, współpraca przy rozwiązywaniu problemów międzynarodowych i przy promowaniu poszanowania dla praw człowieka oraz koordynowanie działań państw świata.

 W związku z powyższym,  Pani Małgorzata Ksyt postanowiła w naszej szkole zorganizować Dzień Brytyjski. Za oknami jesień, stąd wybór „Halloween” zwyczaju hucznie obchodzonego w krajach anglojęzycznych.

Cała szkoła świetnie się bawiła, oglądając Halloweenowe potyczki! Uczniowie  rozwiązywali quiz, wyławiali  jabłka z wody bez użycia rąk, zamieniali uczniów w mumię z papieru toaletowego, czy też malowali balonowe strachy!

Zwycięzcom w kategorii za najlepsze przebranie zostały wręczone atrakcyjne nagrody rzeczowe! Uczniowie klas I-III SP otrzymali zabawki, a „starszaki” słodycze! Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!!

 Pytanie brzmi, jakie umiejętności i postawy opisane przez podstawę programową kształtowane są podczas takiego przedsięwzięcia ? Ano, nic prostszego. Z pewnością rozwijana jest umiejętność pracy zespołowej, ciekawość poznawcza, kreatywność, gotowość do podejmowania inicjatyw oraz do pracy zespołowej. W zalecanych warunkach i sposobach realizacji języka obcego czytamy, że „Oprócz umiejętności językowych szkoła […] KSZTAŁTUJE POSTAWY CIEKAWOŚCI, TOLERANCJI I OTWARTOŚCI WOBEC INNYCH KULTUR.”

Tak też, czynimy!! M. Ksyt:)

 

Skip to content

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Państwu najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

W używanej przez Państwa przeglądarce internetowej istnieje możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies. Brak takiej zmiany oznacza Państwa akceptację dla stosowanych w Serwisie plików cookies.   Serwis stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika.  

Pliki Cookies podmiotów trzecich

Podczas korzystania z Serwisu, Państwa przeglądarka może zapisywać pliki Cookies pochodzące od podmiotów firm trzecich takich jak: Google, Facebook. Więcej informacji na temat danych przechowywanych w tych plikach znajduje się na stronach powyższych podmiotów.


  Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje.
 

Zmiana ustawień w popularnych wyszukiwarkach

Zamknij